FITECH szuka inżynierów oprogramowania! Rozwijaj kompetencje w dziedzinie AI, machine learning, industry 4.0

Nasze projekty

FITECH poszukuje doświadczonych inżynierów i testerów oprogramowania. Zapewniamy korzystne warunki współpracy, miłą, „niekorporacyjną” atmosferę i możliwość zdobywania kwalifikacji w najbardziej rozwojowych obszarach technologii, takich jak sztuczna inteligencja, internet rzeczy czy przemysł 4.0.

FITECH od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w automatyzacji procesów przemysłowych. Tworzymy zaawansowane, innowacyjne technologie – zarówno w oparciu o autorskie rozwiązania, jak i we współpracy z renomowanymi partnerami. Obok projektowania robotów i maszyn, zajmujemy się również tworzeniem oprogramowania. Najczęściej są to przedsięwzięcia związane z szeroko pojętą automatyzacją i optymalizacją produkcji.

FITECH realizuje zlecenia dla szerokiego spektrum klientów z Polski, Europy Zachodniej i innych krajów, np. Chin czy Meksyku. – Współpracujemy m.in. z firmami z branży elektronicznej, motoryzacyjnej, oświetleniowej czy medycznej. Nasze projekty obejmują unikalne rozwiązania z dziedziny industry 4.0, internetu rzeczy czy autonomicznego transportu. W niektórych realizacjach wykorzystujemy też algorytmy sztucznej inteligencji – wyjaśnia Marek Madej, Dyrektor IT w FITECH.

Industry 4.0, transport autonomiczny, AI – zaawansowane systemy do użytku przemysłowego

Oprogramowanie tworzone przez FITECH związane jest przede wszystkim z wdrożeniami o charakterze przemysłowym. Nie jest to zatem software o przeznaczeniu konsumenckim, w rodzaju „apek” do zamawiania jedzenia, tylko przedsięwzięcia z kategorii high tech. Wśród sfinalizowanych lub wciąż realizowanych projektów możemy wymienić m.in.:

– system do autonomicznego transportu w halach produkcyjnych,

– system do zarządzania produkcją, zaprojektowany w architekturze mikroserwisów,

– oparte na AI oprogramowanie do kontroli wizyjnej, rozpoznawania obiektów i montażu precyzyjnego,

– czy systemy do obsługi robotów przemysłowych.

Szerzej na temat naszych realizacji software’owych pisaliśmy w artykule: https://fitech.pl/blog/innowacyjne-rozwiazania-softwareowe-fitech/

Praca w FITECH – okazja do zdobycia kompetencji przyszłości

Ze względu na swoje zaangażowanie w dziedzinie wysokich technologii, FITECH stanowi doskonałe miejsce do zdobywania kompetencji przyszłości. Software’owy dział firmy oferuje inżynierom oprogramowania możliwość udziału w ambitnych projektach i zapewnia większe możliwości rozwoju niż przeciętny software house.

Systemy tworzone przez FITECH cechują się dogłębnie przemyślaną architekturą, która zapewnia możliwość ich utrzymania i rozwoju przez wiele lat. Zatrudnieni w FITECH developerzy muszą mierzyć się z szeregiem wyzwań koncepcyjnych i wykazać kreatywnością w rozwiązywaniu problemów. Tego typu doświadczenie jest niezastąpione w poszerzaniu swoich kwalifikacji i budowaniu własnej pozycji na rynku pracy.

Płaska struktura organizacyjna i przyjazna atmosfera pracy

Dział software’owy FITECH zapewnia nie tylko ambitne wyzwania zawodowe, ale przede wszystkim przyjazną atmosferę pracy. Wynika ona m.in. z relatywnie płaskiej struktury organizacyjnej. Unikamy korporacyjnych standardów i wprowadzania niepotrzebnych rygorów. Stawiamy na zdrowy rozsądek i rozwiązania, które zapewniają produktywną współpracę i mierzalne efekty. Cenimy również elastyczność. Zamiast tworzyć sztywne, formalne struktury i zamykać pracowników w kompetencyjnych silosach, powołujemy zespoły na potrzeby realizacji konkretnych projektów. Zapewnia to pracownikom możliwość wymiany wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń i zapoznawania się z nowymi technologiami. Wspieramy również osoby zainteresowane rozszerzeniem lub zmianą swoich kwalifikacji. Przykładowo, pracownicy wyspecjalizowani w technologiach backendowych, mają okazję – jeśli są tym zainteresowani – do spróbowania swoich sił także we frontendzie.

Java, .NET, Angular – technologie, w których pracujemy

Dział software’owy Fitech składa się obecnie z kilkudziesięciu osób i wciąż jest poszerzany. W większości obejmuje on inżynierów oprogramowania, ale są w nim również testerzy, Scrum masterzy czy osoby tworzące dokumentację techniczną. Większość projektów realizujemy w języku Java, m.in. w oparciu o platformę Java Enterprise i frameworki Spring oraz Spring Boot. Korzystamy także z technologii microsoftowych, jak .NET i .NET Core. Po stronie klienckiej większość aplikacji webowych tworzymy w Vue.js i podobnych javascriptowych frameworkach, a także opartym na TypeScript Angularze. Tworzymy również aplikacje mobilne, zarówno na iOS, jak i Androida. W kwestii metodyki trzymamy się branżowych standardów – większość projektów realizujemy w Scrumie lub w oparciu o inne zwinne metodyki. Zdarzają się również mniejsze projekty, w których otrzymujemy do wykonania w pełni przygotowaną specyfikację.

FITECH rekrutuje! Szukamy doświadczonych programistów i testerów

W FITECH nieustannie poszukujemy inżynierów oprogramowania. Szukamy przede wszystkim osób wyspecjalizowanych w technologiach Java, ale również innych doświadczonych developerów, zainteresowanych współpracą przy wymagających projektach. W zależności od aktualnego zapotrzebowania, zatrudniamy zarówno specjalistów od backendu, jak i frontendowców. Mile widziani są również testerzy oprogramowania.

Rozpatrujemy wszystkie kandydatury, ale szukamy przede wszystkim ludzi z pasją. Dlatego w niektórych przypadkach jesteśmy skłonni przymknąć oko na pewne braki w wiedzy, jeśli dostrzeżemy w kandydacie potencjał rozwoju. Zapraszamy również developerów doświadczonych w innych technologiach, którzy są zainteresowani rozszerzeniem swoich kompetencji o języki i frameworki stosowane w projektach realizowanych przez FITECH. Oferujemy zatrudnienie w wymiarze etatu w oparciu o umowę o pracę lub B2B. Zapewniamy możliwość pracy zdalnej – z okazjonalnymi wizytami w siedzibie firmy.

Dołącz do FITECH! Zgłoś kandydaturę przez formularz rekrutacyjny

Dołącz do nas już dziś. Współpraca z FITECH to możliwość zdobywania doświadczenia w najbardziej rewolucyjnych obszarach technologii, takich jak sztuczna inteligencja, internet rzeczy, automatyzacja, robotyzacja, autonomiczny transport, przemysł 4.0. Wejdź na naszą stronę rekrutacyjną i wyślij swoją kandydaturę za pośrednictwem formularza: https://fitech.pl/career/