Innowacyjne rozwiązania software’owe. FITECH realizuje projekty w obszarze AI, automatyzacji, autonomicznego transportu, przemysłu 4.0

Nasze projekty

Od początku działalności misją FITECH było usprawnianie procesu produkcji przez poprawę wydajności operacyjnej i automatyzację procesów przemysłowych. Pierwotnie koncentrowaliśmy się na rozwiązaniach dla sektora elektronicznego. Z czasem nasze produkty zaczęły trafiać również do innych branż, m.in. automotive, oświetleniowej czy medycznej. Zajmujemy się nie tylko projektowaniem robotów i maszyn, wspierających proces montażu oraz produkcji, ale również tworzeniem innowacyjnego software’u.

– FITECH tworzy oprogramowanie dla szerokiej gamy klientów, głównie z Europy Zachodniej, choć zdarzają nam się zamówienia z innych kontynentów. Zazwyczaj są to realizacje związane ze wspieraniem procesu produkcyjnego. Warto zaznaczyć, że współpracujemy zarówno z firmami partnerskimi, jak i bezpośrednio z klientami końcowymi – mówi Marek Madej, Dyrektor IT w FITECH.

Przemysł 4.0, internet rzeczy, programy HMI – innowacyjne projekty software’owe FITECH

Na każdym odcinku swojej działalności FITECH stawia na innowacyjność. Tworzymy rozwiązania wpisujące się w najnowsze trendy technologiczne. Wiele z nich to systemy z obszaru przemysłu 4.0 (industry 4.0) czy internetu rzeczy (IoT), mające zastosowanie w dziedzinie zarządzania produkcją, zasobami czy łańcuchem dostaw.

Są to zarówno aplikacje typowo backendowe, pozbawione interfejsu użytkownika, jak i programy z kategorii HMI (ang. Human-Machine Interface), czyli interfejsy między maszyną lub procesem, a obsługującym go operatorem, a także software typu back office, np. aplikacje magazynowe, związane z logistyką, kontrolowaniem przepływu towaru w firmie, czy aplikacje do zbierania i analizy danych.

System autonomicznego transportu i automatyczna analiza danych

Do tworzonych przez FITECH rozwiązań najnowszej generacji, należy m.in. system autonomicznego transportu. Chodzi o oprogramowanie dla pojazdów przewożących materiały między różnymi obszarami produkcji. Dzięki algorytmom FTECH, cały proces odbywa się w sposób automatyczny, a zaangażowanie pracownika niezbędne jest wyłącznie na poziomie nadzoru.

Rozwiązaniem komplementarnym są systemy do automatycznego zbierania i analizy danych. Usprawniają one procesy operacyjne i pozwalają na podejmowanie trafniejszych decyzji biznesowych. Wdrożenie tego typu mechanizmów pozwala firmie na awans do kolejnego etapu rewolucji przemysłowej i czerpania z szerokiego spektrum korzyści, jakie zapewnia industry 4.0.

Modularny i skalowalny system do zarządzania produkcją

Inny innowacyjny projekt Fitech to system nowej generacji do zarządzania produkcją. Rozwiązanie zostało oparte na platformach Docker i Kubernetes i realizowane jest w architekturze mikroserwisów. System jest więc modularny i w pełni skalowalny, dzięki czemu istnieje możliwość implementacji jedynie wybranych jego komponentów i funkcjonalności. Aplikacja działa w chmurze, ale jest także przystosowana do instalacji w serwerowniach klientów.

Sztuczna inteligencja w analizie obrazu i kontroli jakości

W FITECH powstaje również oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji. Przykładem są systemy do analizy obrazu, służące do identyfikacji i zapobiegania błędom w procesie montażu oraz zapewnienia jednolitej i skutecznej kontroli jakości. Systemy FITECH wykorzystują również techniki uczenia maszynowego. Pozwala to na pozyskiwanie danych z procesów produkcyjnych w trakcie ich przebiegu i reagowanie na zmienne parametry w czasie rzeczywistym. To z kolei umożliwia ograniczenie do minimum ingerencji pracownika, przy jednoczesnym zachowaniu płynności procesu produkcyjnego.

Technologie szyte na miarę potrzeb klientów

Technologie rozwijane w FITECH są nie tylko innowacyjne, ale często jedyne w swoim rodzaju. Pod wieloma względami opierają się one na unikalnych rozwiązaniach, odpowiadających na konkretne potrzeby poszczególnych klientów. Dlatego wiele projektów realizowanych w FITECH wymaga od developerów kreatywności – a jednocześnie dostarcza im gratyfikacji w postaci możliwości przecierania nowych szlaków w rozwoju oprogramowania i poszerzania swoich kompetencji w tak rozwojowych obszarach, jak przemysł 4.0, internet rzeczy, uczenie maszynowe czy sztuczna inteligencja.

Istotnym walorem projektów software’owych realizowanych w FITECH jest możliwość „wyjścia poza biurko”. Niektóre przedsięwzięcia wymagają wizyt u klienta, m.in. w celu weryfikacji działania algorytmów na konkretnych maszynach czy liniach produkcyjnych.

Innymi słowy, developerom nadarza się okazja do sprawdzenia efektów swojej pracy w ich docelowym, pozaprogramistycznym środowisku.

 

FITECH poszukuje inżynierów oprogramowania!

FITECH nieustannie poszukuje programistów zainteresowanych ambitnymi projektami, wymagającymi kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. Realizujemy wiele zleceń w obszarze przełomowych technologii i zapewniamy możliwość dynamicznego rozwoju oraz elastycznej współpracy.

Zachęcamy do składania aplikacji za pośrednictwem formularza na stronie rekrutacyjnej: https://fitech.pl/career/