Company

Automatyzujemy procesy przemysłowe w oparciu o własne rozwiązania high-tech

Automatyzujemy procesy przemysłowe w oparciu o własne rozwiązania technologiczne

Firma

o nas

Fitech jest firmą inżynierską z branży high-tech, obecną na rynku europejskim od 25 lat. Naszą misją jest wspieranie klientów w usprawnianiu procesu produkcji poprzez automatyzację procesów przemysłowych i poprawę wydajności operacyjnej.

Mimo iż nasze korzenie sięgają obszaru usprawniania procesu produkcji elektroniki, rozwiązania i produkty z logo Fitech są obecnie szeroko stosowane we wszystkich sektorach produkcyjnych. Nieustannie inwestujemy i konsekwentnie poszerzamy naszą wiedzę w zakresie innowacji technologicznych, aby oferować najlepsze rozwiązania technologiczne zgodne z założeniami Przemysłu 4.0.

NASZA HISTORIA

  • 2019 – początek projektu Uniwersytetu Robotów
  • 2018 – pierwsze własne urządzenie IoT
  • 2015 – początek prac nad Sztuczną Inteligencją
  • 2006 – pierwszy projekt automatyzacji procesu produkcji
  • 2004 – pierwszy automatyczny system testujący
  • 1996 – początek działalności badawczo-rozwojowej

Dla Fitech, siłą napędową wszelkich działań jest przekonanie, że nieustanne dążenie do doskonałości technologicznej jest podstawą efektywności procesów produkcyjnych.

fakty

25 lat

obecności na rynku

firma prywatna

z kapitałem własnym

ponad 250

inżynierów

własne projekty

hala montażowa

inwestujemy w rozwój

W początkowym okresie działalności nasze rozwiązania działały w oparciu o zasady klasycznej automatyzacji. Pojawienie się idei Przemysłu 4.0 strategicznie pchnęło nas w kierunku nowoczesnych technologii, koncentrując się głównie na technologii AI. Od 2016 roku ponad 30 inżynierów i naukowców pracuje nad algorytmami sztucznej inteligencji w obszarze inspekcji wizyjnej, rozpoznawania obiektów i montażu precyzyjnego. W 2019 roku uruchomiliśmy w Krakowie Uniwersytet Robotów, dofinansowany ze środków unijnych projekt o wartości 25 mln euro, w ramach którego ponad 300 specjalistów będzie wkrótce pracować nad rozwiązaniami AI do inteligentnej automatyzacji wielu procesów produkcyjnych. Wierzymy, że synergia 25 lat doświadczenia inżynieryjnego z prowadzonymi przez nas badaniami nad sztuczną inteligencją, uczyni nas jednym z wiodących dostawców rozwiązań dla Przemysłu 4.0.

our locations

FITECH Sucha Beskidzka

Kościelna 5, 34-200 Sucha Beskidzka, Polska

FITECH Kraków

Cystersów 19, 31-553 Kraków, Polska

Chcesz uczestniczyć w ciekawych projektach? Dołącz do nas!