Ta strona wykorzystuje pliki cookie do celów funkcjonalnych, analitycznych i marketingowych zgodnie z naszą polityką prywatności. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie i akceptujesz naszą politykę prywatności.
Akceptuj politykę

Projektowanie elektroniki

Możemy w pełni wspierać rozwój produktów na dowolnym etapie cyklu życia. Niezależnie od tego czy jest to zaledwie wstępna idea czy też klient oczekuje pomocy z testami kompatybilności lub środowiskowymi, jesteśmy w stanie włączyć się w projekt i zapewnić niezbędne wsparcie. W każdej fazie rozwoju produktu oferujemy pełne wsparcie i doradztwo. Mając ponad 30 lat doświadczenia w projektowaniu elektroniki, nasi inżynierowie wiedzą dokładnie co należy zrobić aby dostarczyć produkt rynkowy, optymalnie zaprojektowany pod produkcję seryjną.

Projektowanie i Inżynieria produktów

W kwestii projektowania hardware i software wiemy, ze jakość jest kwestią najważniejszą. Przez lata zaprojektowaliśmy setki urządzeń które następnie były produkowane w dziesiątkach milionów sztuk i sprzedawane na całym świecie. Część z nich z założenia ma działać na rynku ponad 30 lat i właśnie to naszym zadaniem jest dopilnować tego.

Dzięki bliskiej kooperacji z firmami produkcyjnymi i naszymi działami Testerów, Software oraz Automatyki przemysłowej posiadamy niezbędną wiedzę aby zaprojektować w pełni funkcjonalny produkt gotowy do masowej produkcji. Kwestie na które zwracamy uwagę to minimalizacja kosztów produkcji i testowania, zoptymalizowana wartość BOM’u oraz w szczególności zwiększenie niezawodności i jakości produktu.

Wiemy, że wygląd urządzenia w wielu przypadkach jest kluczowy dla jego sukcesu na rynku - z tego powodu przykładamy dużą wagę do kwestii estetycznych oraz wzornictwa przemysłowego. Podążając za wymogami klienta projektujemy trwałe, wytrzymałe i wysokiej jakości produkty.

Niekompletna dokumentacja nie jest dla nas problemem. Jesteśmy w stanie odtworzyć ją i dzięki temu kontynuować dalsze działania oraz świadczyć usługi klientowi - aktualizacje rewizji, przeprojektowanie urządzenia, optymalizacja projektu czy transfer produkcji.

Prowadzimy nasze prace zgodnie z najnowszymi standardami zarządzania projektami. Procedury które stosujemy zostały przez nas wypróbowane i przetestowane, dzięki czemu stosujemy tylko te które są najoptymalniejsze z punktu widzenia postępu projektu. W połączeniu z zaawansowanymi narzędziami oraz metodologiami gwarantujemy, że wykonamy zadania na czas.

Prace Badawcze

Fitech aktywnie udziela się w krakowskim środowisku naukowym, będąc dobrze rozpoznawalną marką pośród lokalnych władz i uniwersytetów. Od pierwszych dni istnienia współpracowaliśmy z Akademią Górniczo- Hutniczą w Krakowie. Znaczna większość naszej kadry zarządzającej stanowią absolwenci tej uczelni dlatego też nawiązanie bliskiej współpracy było dla nas oczywistym krokiem.

W związku z powyższym posiadamy dostęp do wiedzy akademickiej, która często okazuje się kluczowa w zaawansowanych projektach które wymagają szczególnych umiejętności. Współpracujemy w obszarach takich jak układy zasilania z rezonansowym przetwarzaniem energii o bardzo wysokiej sprawności czy też radiokomunikacja niskomocowa. Przez te wszystkie lata opatentowaliśmy wiele innowacyjnych rozwiązań.

Posiadamy własne laboratoria na uczelni, gdzie studenci mogą pracować dla nas by nabyć doświadczenie w projektach badawczych, których wynikiem jest produkt sprzedawany na rynku.

Zarządzanie cyklem życia

Naszą pozycję na rynku zbudowaliśmy poprzez długoterminową współpracę z klientami. Wspierając ich działy R&D nasz zespół skupia się na wsparciu i świadczeniu usług w obszarze tworzenia oraz zarządzania bazą danych komponentów elektronicznych i mechatronicznych. W naszej bazie zbieramy zarówno komercyjne jak i techniczne informacje o elementach. Dane komercyjne są ładowane bezpośrednio z systemów dostawców i producentów natomiast część danych technicznych jest tworzona i zarządzana wewnętrznie. Informacje te są prezentowane w przystępny i praktyczny sposób w systemie wyszukiwania przyjaznym dla klienta. Baza ta jest ciągle aktualizowana przez nasz zespół tak aby dane w niej zawarte były zawsze aktualne. Dane mogą być w razie potrzeby bezpośrednio wykorzystane w oprogramowaniu CAD (np. Cadence Allegro) i użyte na dowolnym etapie projektowania urządzeń elektronicznych.

Jako usługę możemy świadczyć kompleksowe czyszczenie oraz restrukturyzację obecnej bazy MPN’ów klienta. Czyścimy atrybuty a następnie importujemy dane do naszej bazy. W ten sposób klient uzyskuje możliwość wykorzystania komponentów w obecnych bądź też przyszłych projektach z gwarancją, że wszelkie parametry tych elementów są na bieżąco aktualizowane.

Szybkie Prototypowanie

Na dowolnym etapie projektowania możemy wykonać prototypy produktu przy użyciu naszych dedykowanych zasobów. Zakładamy w tym wypadku, że kluczowy dla klienta jest czas, więc produkujemy z jak najkrótszym lead-time oraz przy użyciu minimalnej ilości niezbędnej dokumentacji. Po szybkiej kwotacji kompletujemy materiał ze wszelkich możliwych źródeł i od razu zaczynamy produkcję. Klient otrzymuje pełne wsparcie inzynierskie z naszego działu R&D a jako wynik końcowy zmontowane produkty oraz raporty z produkcji. Kiedy projekt był tworzony przez nas, możemy wykonać prototypowanie jako jeden z etapów naszych prac projektowych, bez niepotrzebnego angażowania zasobów klienta.

Certyfikacja/ Walidacja

Projektujemy produkty naszych klientów bazując na wymaganiach klienta oraz obostrzeniach wynikających z przepisów prawnych. Jako naturalna kontynuacja procesu projektowania przeprowadzamy proces testowania i certyfikacji. Dzięki naszym bogato wyposażonym laboratoriom możemy dostarczać reglarnie informacje zwrotne w trakcie fazy projektowania oraz pre-certyfikacji. Następnie przy wykorzystaniu zewnętrznych partnerów jesteśmy w stanie wykonać pełną certyfikację przy minimalnym udziale klienta. Nasze wsparcie oferujemy w następujących obszarach testów: EMC (posiadamy własną komorę testową), termicznych, środowiskowych, wytrzymałościowych, wibracyjnych a kończąc na dedykowanych testach i pomiarach zgodnych z wymaganiami klienta.